Moje cesta

Život je to, co se děje, zatímco my jsme si naplánovali něco docela jiného
                                                                                                            Murphy

   Duchovními a esoterickými naukami jsem se začala zabývat asi před třiceti lety pod vlivem tíživé osobní situace (jako asi většina lidí) 

   Tato situace vznikla kombinací života na vesnici ve starém domě s velkou zahradou, manželem neschopným samostatné práce, třemi dětmi, z nichž dvě chodily na soukromou střední školu a mé vlastní blbosti, se kterou jsem se hrdinsky rozhodla, že budu za vše odpovědná já, aniž bych našla odvahu postavit se čelem našim problémům.

   Začala jsem s jógou a mystikou a pokračovala Kabalou, hermetismem, praktickou magií dle Papuse, keltskou magií a obecnou magií vůbec.

Ráda bych řekla, že se tím můj život začal zlepšovat, ale nestalo se tak. Moje obtížná situace se ještě zkomplikovala péčí o nemocné rodiče, bydlící ve vedlejším městě, a vygradovala úmrtím mého otce za mé přítomnosti. Tehdy jsem se zhroutila a diagnóza byla jednoznačná: akutní deprese. Naštěstí jsem se dostala k psychiatrovi, který byl také homeopat. nasadil mi antidepresiva jen po nezbytně nutnou dobu a pak mě léčil homeopatiky.           Tehdy jsem si uvědomila, že na tom místě, kde jsem, nechci žít. Starší děti už v té době dospěly a odstěhovaly se a když i nejmladší dcera dokončila školu a našla si přítele, sbalila jsem si tašku a odstěhovala jsem se od manžela do Prahy.

   Začala jsem nový život, ale zřejmě jsem měla pocit, že jsem si užila problémů ještě málo, a našla jsem si přítele, který byl ještě neschopnější, než můj bývalý manžel a navíc měl složitou a nezralou osobnost. Život s ním mě však naučil hodně. Konečně jsem si uvědomila, co vlastně v životě dělám a jak vůbec chci žít.

   V této situaci jsem se dostala k Reiki, díky dceři, která absolvovala kurz prvního stupně.

   Dodnes si živě pamatuji pocit, jaký jsem měla, když mi dcera poprvé udělala terapii Reiki. Teprve tehdy jsem si uvědomila, jak jsem před tím byla pořád unavená. A od té doby jsem od ní pořád chtěla další terapie, až jsem se nakonec rozhodla, že si nechám udělat zasvěcení do Reiki sama.

   Tím se mi otevřely úplně nové obzory, protože jsem konečně měla možnost bezpečně pracovat s účinnou energií. Nakonec jsem došla až k titulu Mistr Učitel Reiki a během té cesty jsem díky svému mistrovi a známé, která se zabývá andělskými terapiemi, začala pracovat i s kyvadlem a s metodou SRT, prostudovala jsem některé psychologické směry a základy hypnózy.

   V současné době se zabývám Reiki, SRT a diagnostikou osobního nastavení. Stále se učím nové věci a život mi konečně připadá skvělý a zajímavý

Vřískám, vřískám, vřískám,

vřískám, vřískám, vřískám,

vřískám, vřískám, vřískám,

vřískám, vřískám, vřískám,

vřískám, vřískám, vřískám,

vřískám, vřískám, vřískám,

vřískám, vřískám, vřískám,

vřískám, vřískám, vřískám,

vřískám, vřískám, vřískám

a jsem si znovu velmi 

sympatický

                        Tristan Tzara

Přirozeností člověka je hledání radosti (J. Werich)
Eva Grebenarová   777 313 467    black.in@seznam.cz   Praha