znak Eva.png

Osm důvodů, proč platit léčitelům a spol.

V poslední době se často ozývají hlasy, že léčitelé, terapeuti, kartáři a další lidé, zabývající se esoterickými technikami, by měli své služby poskytovat zdarma, protože jejich schopnosti jsou "dar od boha" a poskytovat je za úplatu je zneužívání daru. V tomto článku bych chtěla uvést věci na pravou míru. Existuje totiž několik důvodů, proč by se to dělat nemělo.

1. Schopnost nebo talent není dar od Boha

Pokud máme nějaké schopnosti (např. léčitelské), nebo talenty (např. výtvarný), nejedná se o "dárek", který jsme jen tak dostali. Znamená to, že jsme se v několika nebo i mnoha předchozích životech dané činnosti věnovali a NAUČILI JSME SE JI.

Když jsem byla zasvěcena do 4. stupně Reiki, čistil mi můj mistr karmické vztahy ze sto dvaceti jedna životů, ve kterých jsem se zabývala léčitelstvím.

Pokud neoplýváte talentem, který byste chtěli mít, věnujte se pilně danému oboru. V příštím životě jako když to najdete.

2. Žádný učený z nebe nespadl

I když jste si v minulých životech "vypěstovali" nějaký talent, nemáte ještě vyhráno. Je to pouze latentní schopnost, kterou musíte rozvinout. Například kdo má hudební sluch a dobrý hlas, nemůže jen tak z ničeho nic začít zpívat v opeře. Je třeba se učit a pracovat na svém talentu, abyste jej mohli v praxi používat. A u esoterických směrů se, stejně jako v některých jiných oborech, jedná o celoživotní výuku. Navíc stejně jako musíte platit za klasické školy, i zde je nutné za výuku zaplatit, nejen svým časem a prací, ale i přímo penězi (kursy, zasvěcení, semináře, knihy apod.)

3. Terapeut není tvůj kamarád

Tím nechci říci, že jsme jim lhostejní, nebo že jsou k nám dokonce nepřátelsky naladěni. Ale terapeut by k nám NEMĚL MÍT OSOBNÍ VZTAH. Ne nadarmo ani lékaři neléčí nebo dokonce neoperují členy své vlastní rodiny. Jakmile máme k osobě, které chceme pomoci, citový vztah, ztrácí se potřebný "profesionální odstup" a my nejsme schopni vidět správné řešení jejích problémů.

Upřímně, nejhorší škody dokáží napáchat nadšení kamarádi, kteří s námi mají soucit a dychtivě se nám snaží pomoci ve věci, o které nemají ani ponětí.

4. Terapeut žije ve stejném světě, jako ty

Což je svět, ve kterém jsou k přežití nutné peníze. Doba, kdy si králové a šlechtici vydržovali léčitele, alchymisty, astrology, filosofy nebo umělce, je dávno pryč. Všichni potřebujeme peníze, abychom mohli někde bydlet, něco jíst, něco si obléknout apod. Pod mostem a o hladu by těžko někdo dokázal pomáhat ostatním.

5. Léčitelství apod. je práce, jako každá jiná

Pokud odborně a na určité úrovni poskytujeme služby ostatním lidem, je to PRÁCE stejná, jako práce lékaře, číšníka, prodavače nebo zpěváka. Od nich také nikdo neočekává, že to budou dělat zadarmo. Ostatně, ruku na srdce, vy byste pracovali zadarmo?

6. I léčitel má k dispozici pouze 24 hodin denně

Oblíbený argument těch, kteří chtějí tyto služby zadarmo, je, že se daný člověk má živit něčím jiným a ve volném čase léčit. Počítejte se mnou:

Dejme tomu, že budete pracovat pouze 8 hodin denně (dnes je to většinou déle). Pokud nemáte pracoviště zrovna za rohem, dostanete se do práce asi za hodinu, což jsou tam a zpátky 2 hodiny. Dále ráno vstanete hodinu před odchodem (hygiena, snídaně apod.) a odpoledne se hodinu zdržíte nákupem či nějakým vyřizováním. Minimálně 2 hodiny denně vám zabere běžný servis sebe i domácnosti - úklid, vaření, praní, hygiena, v klidu se najíst atd. Pokud chcete mít nějaký čas osobního volna - čtení, televize, procházka apod., počítejme další 2 hodiny. Jak už jsem řekla, věnovat se jakémukoliv esoterickému oboru vyžaduje neustálé studium zdokonalování (počítám do toho i meditace), dejme si na to aspoń 1 hodinu. Pokud se chcete věnovat nějakému klientovi, je to opět nejméně 1 hodina na jednoho, při některých pracích i mnohem déle. A pak musíme také spát - dáme si standardních 8 hodin. 

Když si to všechno spočítáte, dojdete k číslu 26 hodin, a to jsme se věnovali pouze jednomu klientu po nezbytně nutnou dobu.

7. Hodnota věcí

Žijeme ve společnosti, ve které jsme zvyklí za vše platit. Věci, které jsou zadarmo, nemají cenu, tudíž jsou BEZCENNÉ. Z toho vyplývá, že jakákoliv terapie, kterou dostaneme zadarmo, je pro nás bezcenná, a jako takové si jí nevážíme.

Pokud přijdeme k léčiteli s nějakým zdravotním problémem a ten nás vyléčí a řekne nám, že pokud se nadále budeme chovat určitým způsobem, nemoc se vrátí, a my mu ZAPLATÍME, budeme spíše dodržovat jeho doporučení a dbát na ně, než pokud by nám byla léčba poskytnuta zadarmo. V takovém případě si léčby ani rad nevážíme, protože víme, že za ním příště prostě zajdeme znovu.

8. Efekt "věčné platby"

Málokdo si skutečně uvědomuje, že vzájemné služby jsou v podstatě výměna energií. Pokud nějakou energii přijmu, musím nějakou vydat. V případě terapie přijmu léčivou energii a vydám energii platby. Když to neudělám, zůstane na mé straně deficit v podobě závazku neboli DLUHU. A to je nebezpečná věc.

Takový dluh se totiž může změnit v nekonečnou platbu. Jistě jste někdy v životě zažili, že pro vás někdo něco udělal a pak po vás tentýž člověk chtěl něco, do čeho se vám nechtělo. A on řekl: "Ale vždyť já jsem ti..." V takovém okamžiku se objeví pocit provinilosti a závazku, a vy uděláte i to, co nechcete. Jedná se totiž o situaci, kdy jste jednostranným přijetím nějaké služby vytvořili mezi sebou a danou osobou trvalé energetické pouto.

 Platí to i v případě, když daný člověk po vás nic nechce, ale vy k němu "pouze" cítíte věčnost. I tato situace vytváří trvalý proud energie od vás k němu.

Není tedy jednodušší zaplatit za službu rovnou, mít to z krku a nevytvářet žádná zbytečná energetická spojení?